Zespół

Tomasz Gospodarczyk

Tomasz Gospodarczyk

senior associate | radca prawny

zajmuje się prawem farmaceutycznym, świadczy obsługę prawną przedsiębiorców z branży Life Science

Zajmuje się prawem farmaceutycznym świadczy obsługę prawną przedsiębiorców z branży Life Science. Ma bogate doświadczenie w pracy w roli prawnika dla biznesu, które zdobył, pracując jako samodzielny in-house lawyer oraz lider zespołu w spółce biotechnologicznej, która zajmowała się rozwojem leków oraz aktualnie świadczy usługi kontraktowe w zakresie rozwoju, analityki oraz wytwarzania leków biologicznych.

Tomasz jest prawnikiem zorientowanym biznesowo oraz radcą prawnym z ponad 7-letnim doświadczeniem w doradztwie prawnym. W swoje pracy koncentruje się na prawie korporacyjnym, kontraktowym, handlowym, ochronie danych osobowych (RODO), prawie pracy, life sciences i prawie cywilnym. Posiada duże doświadczenie w negocjowaniu i sporządzaniu umów jak również innych dokumentów prawnych, a także w analizie ryzyka prawnego, w tym dla start-upów i spółek giełdowych.

Jego celem jest kompleksowa obsługa prawna biznesu obejmująca niestandardowe, złożone rozwiązania. Ma także duże doświadczenie w pracy w różnych jurysdykcjach (państwa członkowskie Unii Europejskiej, USA, Anglia i Walia) oraz posiada wiedzę umożliwiającą udzielanie porad prawnych dotyczących zagranicznych systemów prawnych.

Tomasz ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia podyplomowe Prawo farmaceutyczne dla Biznesu organizowane przez Akademię Leona Koźmińskiego.

Języki: polski, angielski

email: t.gospodarczyk@kclegal.eu

cofnij